Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, lituanistės Vaida Batavičienė ir Birutė Gaigalienė vėl kvietė moksleivius paimti į rankas knygas ir prisiminti skaitymo malonumą. Taip prisijungta prie visuotinės akcijos šalyje ,,Lietuva skaito“, kurios tema šiemet – ,,Skaitymo alkis“.

Lietuvių kalbos ir literatūros pamokų metu, pasirinkę patogias skaitymui erdves – mokyklos kiemą, biblioteką, specialiai įrengtas poilsio zonas, moksleiviai malšino skaitymo alkį.

Panaši akcija mokykloje vyko prieš dvi savaites, minint Pasaulinę knygos dieną. Kadangi buvo sulaukta džiuginančių rezultatų – mokiniai dar ilgai po to tęsė knygų skaitymus pertraukų metu, kai kurie džiaugėsi lituanistei iš naujo atradę šį truputį primirštą malonumą ar matę tuo užsikrėtusius iki tol skaitymo liga nesirgusius draugus, o ir mūsų bibliotekoje taip pat pajustas pagyvėjimas, todėl nuspręsta šią veiklą pakartoti. Tik šį kartą buvo viena, iš pradžių ne itin palankiai mokinių priimta, sąlyga – rinktis lietuvių autorių kūrinius. Mokytojos buvo neperkalbamos, tad teko imtis šio iššūkio, kurį, be didelių valios pastangų, pavyko įveikti.

Mokyklos bibliotekininkė Alma Žilytė pasirūpino, kad atėję į biblioteką, skaitytojai lengvai rastų populiarias, daug dėmesio sulaukusias lietuvių rašytojų ir poetų knygas. Beieškant tokių kūrinių, ir gimė dar vienas akcijos tikslas – išsiaiškinti, kokie lietuvių autorių kūriniai labiausiai mėgstami būtent mūsų mokyklos mokinių. Kas žino, gal kitąmet pavyktų, jei bus galimybė, surengti ir susitikimus su kokiais populiariausiaisiais.

Moksleiviams patikusi užduotis rastas jiems įdomias knygoje mintis nusirašyti ir perskaityti draugams vėl buvo pakartota. Išrinkti sakiniai atsidūrė stende, kad būtų pamatyti ir kitų besidominčiųjų.

Knygų skaitymas iš tiesų yra prasmingas užsiėmimas. Jis padeda išgyventi pačius juodžiausius gyvenimo periodus, ne vienam gali tapti ramsčiu ar net atsakymu. Tai nejučia moko ir valdyti žodį, sakinį, tekstą. Tik skaitant turtėja žodynas, gerėja net raštingumas. Vien dėl to knygos skaitymas turi tapti kasdieniu, laisva valia pasirinktu veiksmu, auginančiu mąstantį, protingą žmogų, nes tie, kurie skaito, valdo tuos, kurie žiūri televizorių.

skaitymai 01
skaitymai 02
skaitymai 03
skaitymai 04
skaitymai 05
skaitymai 06
skaitymai 07
skaitymai 08

Straipsnio ir nuotraukų autorė – lietuvių kalbos mokytoja Vaida Batavičienė