Spalio 16 dieną vyko integruotos istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros bei geografijos pamokos-išvykos 7 ir 8 klasėms netradicinėje erdvėje kino centre ,,Garsas“ tema ,,Žmoniškumo pamokos prievartos pasaulyje: R.Šepetys romanas „Tarp pilkų debesų“. Ją organizavo lituanistės Vaida Batavičienė ir Birutė Gaigalienė kartu su istoriku Tomu Puodžiūnu ir geografijos mokytoja Jurgita Ablėne. Prie gausaus būrio dar prisijungė klasių vadovai: Ramunė Ručinskaitė-Špokevičienė ir Alvidas Krulys, vieno mokinio mama bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Milda Karpavičiūtė.

Tai buvo viena laukiamiausių pamokų. Tad dar gerokai prieš filmo peržiūrą, buvo atlikti parengiamieji darbai: mokiniams reikėjo perskaityti programinį R. Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“ ir literatūros pamokose pasidalinti labiausiai sukrėtusiomis ištraukomis, jas išanalizuoti bei padiskutuoti apie skaudų tremtinių likimą: patirtą skausmą, alkį, šaltį, sovietų žiaurumą ir nepakeliamas gyvenimo sąlygas Sibire. Tačiau, nepaisant jų patirtų blogybių, akcentuodavome žmonių gerumą vienas kitam ir neužgesusią viltį išgyventi, tą žmogiškąją stiprybę prieš žiaurų likimą. Todėl, jau žiūrėdami pagal šią knygą režisieriaus Mariaus Markevičiaus sukurtą filmą tuo pačiu pavadinimu, mokiniai galėjo juos vieną su kitu palyginti.

Nors jau kino salėje susirinkusiems mokiniams istorijos mokytojas Tomas Puodžiūnas papasakojo apie 1941 m. trėmimų laikotarpį, bet tremtinių išgyvenimo sąlygos, kurios įtaigiai buvo pavaizduotos filme, nepaliko abejingų. Tad vėliau, literatūros pamokose, po diskusijų apie pamatines vertybes: gyvybės, laisvės vertinimą, žmogaus galimybių ribų suvokimą, didžiulę kovos prasmę ir tikėjimo net nežmoniškiausiomis sąlygomis nepraradimo svarbą, moksleiviai aprašė savo įžvalgas, atrinko iš minėtos knygos juos itin sukrėtusias citatas. Su istorijos mokytoju moksleiviai žemėlapyje žymėjo tremtinių vežimų maršrutus, vietoves, kuriose jie turėjo išgyventi, o su geografijos mokytoja aptarė atšiaurias žmonių išgyvenimo sąlygas pačiame poliarinio rato viduryje, netoli Šiaurės ašigalio (Trofimovske) ir kitose tremties vietose.

Galiausiai, sujungus visus atliktus darbus, buvo parengti penki stendai, kurie yra eksponuojami prie lietuvių kalbos, istorijos, geografijos kabinetų ir bibliotekoje. Kviečiame apžiūrėti!

Straipsnio ir nuotraukų autorė – lietuvių kalbos mokytoja Vaida Batavičienė

integruotos pamokos filmas 05
integruotos pamokos filmas 04
integruotos pamokos filmas 03
integruotos pamokos filmas 07
integruotos pamokos filmas 06
integruotos pamokos filmas 01
integruotos pamokos filmas 08
integruotos pamokos filmas 02